info@milujupohyb.cz
+420 727 964 932
CANVIT s.r.o. K Brůdku 94, 252 19 Chrášťany, Česká republika

Nová kloubní výživa pro psy pomáhá i chutná

Zdravotní stav kloubů u mladých a zdravých psů nikdo příliš neřeší. Lidé se touto problematikou začnou zabývat až ve chvíli, kdy se u jejich psa objeví onemocnění pohybového aparátu nebo když v důsledku snížené pohyblivosti kloubu přestane mít pes chuť ke hře.

Kloubní chrupavka je velmi složitá struktura, jež je během pohybu velmi zatěžována. Dennodenně musí odolávat velkému tlaku a tahu a zároveň zabezpečit hladký pohyb s minimálním třením. Chrupavka není zásobena krví a kvůli své složité struktuře má velmi omezenou schopnost regenerace a obnovy. Čím více a déle je chrupavka zatěžována, tím více a rychleji dochází k jejímu opotřebení.

Rizika onemocnění kloubů

Mezi nejrizikovější faktory, které klouby poškozují, patří vrozené onemocnění kloubů (dysplazie kyčlí, ramen a loktů), sportovní zátěž, obezita, vyšší hmotnost velkých plemen psů nebo zánětlivé onemocnění kloubů (osteoartritida). Poškozená chrupavka přestává fungovat, dochází k otoku kloubu, který se stává bolestivým, a omezení pohyblivosti kloubu. Snižuje se také ochota psa k pohybu a hře.

Správná výživa kloubní chrupavky

Zpomalit opotřebení kloubní chrupavky a zlepšit její regeneraci lze tím, že kloubu dodáváme základní stavební kameny chrupavky ve formě kloubní výživy. K těm patří glukosamin, chondroitin a kolagen – látky, které při jejich pravidelném užívání dokážou opotřebení kloubní chrupavky zpomalit. Chondroitin pomáhá tím, že váže vodu, udržuje elasticitu chrupavek a blokuje enzymy poškozující chrupavku. Glukosamin stimuluje metabolismus chondrocytů a zpomaluje degeneraci chrupavky. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost chrupavek a kloubních struktur. Důležitý je i vitamin C, který se podílí na metabolismu kolagenu a chrání buňky před oxidačním poškozením. Mezi další látky, které dokážou potlačit zánětlivé procesy a bolestivost kloubu, patří kyselina hyaluronová nebo MSM1, případně různé byliny jako je například kočičí dráp nebo Boswellia.

Chutné tablety s příchutí jater, které si váš pes zamiluje

Kloubní výživa Canvit Chondro a Chondro Maxi představuje komplexní kloubní výživu s glukosaminem, chondroitinem, kolagenem a vitamínem C, vhodnou pro ochranu a léčbu kloubů u rostoucích a zdravých psů všech plemen a k ochraně kloubů u aktivních, stárnoucích a obézních psů. Canvit Chondro Super obsahuje navíc MSM a kyselinu hyaluronovou s prokázaným protizánětlivým a analgetickým účinkem. Tato komplexní kloubní výživa je vhodná v případě osteoartritidy kloubů a u aktivních, sportujících, obézních či starších psů s omezenou pohyblivostí.

Kloubní výživa, po které pes prostě skočí

Podávání tablet bývá pro většinu majitelů neustálým hledáním způsobu, jak tabletu zatraktivnit, aby ji pes nevyplivl. Pravidelné podávání kloubní výživy je zásadní pro potlačení bolestivosti a zlepšení hybnosti kloubů, což se projeví zvýšenou aktivitou a radostí ze života. Neochota přijímat tablety je častou příčinou předčasného ukončení léčby a zhoršení zdravotního stavu. Tablety Canvit Chondro jsou nově ochuceny hydrolyzátem z kuřecích jater, díky jejichž chuti se pes nebrání jejich přijímání ani při jejich pravidelném a dlouhodobém podávání. Průzkum ukázal, že tablety Canvit Chondro přijímalo dobrovolně dokonce více než 70 % psů v porovnání s konkurenčními přípravky.

SAW Trial 17-1622, 17-1623, 17-1624 (October 2017) SAW Marktforschung, Kaiserswerther Str. 85a, 40878 Ratingen, Germany

Nové velmi chutné žvýkací tablety Canvit Chondro nabízejí jednoduchý a bezpečnější způsob dlouhodobého podávání kloubní výživy pro aktivní život bez bolesti. Za zmínku stojí, že během studie chutnosti považovala velká část majitelů Canvit Chondro za pochoutku, ne za tabletu.